Kuri akis dominuojanti  Akių testas: kaip rasti dominuojančią akį

Ar girdėjote terminus „dominuojanti akis“ ir „akių dominavimas“?, bet nesate tikri, ką jie reiškia ar kaip atliekamas dominuojančios akies testas? Taigi, apie tai plačiau…

 

Dominuojanti akis: kas tai?

Jūsų dominuojanti akis yra ta, kuri suteikia (daugeliu atvejų) šiek tiek didesnį įvadą į regimąją smegenų dalį ir tiksliau perduoda informaciją apie objektų vietą.

Dažniausiai terminas „dominuojanti akis“ vartojamas apibūdinant normalią regėjimo būseną, kai dvi akys gerai veikia kaip komanda ir turi santykinai vienodą regėjimo aštrumą, o viena akis yra tiesiog „pirmaujanti“ akis.

Tačiau kartais „dominuojanti akis“ naudojama apibūdinti įprastai reginčią ir veikiančią akį disfunkciniais ambliopijos ir žvairumo atvejais.

 

Dominuojančios akies testas

Štai paprastas dominuojančios akies testas, siekiant nustatyti, kuri akis yra jūsų pirmaujanti akis:

Akių testas
Dominuojančios akies testas
  1. Ištieskite rankas priešais save ir sukurkite trikampę angą tarp nykščių ir smilių, sudėję rankas 45 laipsnių kampu.
  2. Atmerkę abi akis, nusistatykite šią trikampę angą ant tolimo daikto, pavyzdžiui, sieninio laikrodžio ar durų rankenėlės.
  3. Užmerkite kairę akį.
  4. Jei objektas lieka centre, jūsų dešinė akis (kuri yra atmerkta) yra jūsų dominuojanti akis. Jei objektas nebėra įrėmintas jūsų rankose, kairė akis yra jūsų dominuojanti akis.

 

Štai dar vienas lengvas dominuojančios akies testas:

  1. Ištieskite vieną ranką, laikydami tos rankos nykštį vertikalioje padėtyje. (Arba galite naudoti rodomąjį pirštą, o ne nykštį.)
  2. Laikydami atmerktas akis ir nukreipdami dėmesį į tolimą daiktą, uždėkite nykštį ant šio objekto. (Nesijaudinkite, jei atrodo, kad nykštys iš dalies dingsta – tai normalu.)
  3. Pakaitomis užmerkite po vieną akį.
  4. Akis, su kuria matant nykštys yra tiesiai prieš daiktą (kita akis užmerkta) yra jūsų dominuojanti akis.

Dauguma žmonių turi dominuojančią akį. Jūsų dominuojanti akis gali būti tokia pati kaip ir jūsų dominuojanti ranka.

Nėra dominuojančios akies: ar įmanoma?

Ar įmanoma neturėti dominuojančios akies? Galbūt, bet tai būtų neįprasta.

Jei atliekant dominuojančios akies testą nėra akivaizdus stiprus dominavimo laipsnis, greičiausiai asmuo turi mišrų akių dominavimą (dar vadinamą kintančių akių dominavimu), kai viena akis yra dominuojanti atliekant tam tikras funkcijas ar užduotis, o kita akis dominuoja kitose situacijose.

 

Žinojimas, kuri akis yra jūsų dominuojanti akis, gali padėti geriau atlikti įvairias veiklas. Tokias kaip šaudymas, fotografavimas, golfo žaidimas ir pan.

Jei rimtai žiūrite į sportą ir ieškote patarimų, kaip geriausiai naudoti savo akis, kad pagerintumėte sporto rezultatus, apsvarstykite galimybę apsilankyti pas akių gydytoją, kuris specializuojasi sporto regėjimo srityje.

 

 

 

Šaltinis:

  1. https://www.allaboutvision.com/resources/dominant-eye-test.htm