Kadangi lapkričio mėnuo yra diabetinių akių ligų suvokimo mėnuo, svarbu sužinoti, kokios akių ligos atsiranda dėl diabeto, ką galite padaryti, kad sulėtintumėte ar suvaldytumėte nuo diabeto atsirandančias akių ligas ir kaip toliau mėgautis mėgstama veikla. Yra keletas akių sutrikimų, kurie gali atsirasti dėl diabeto, pavyzdžiui, diabetinė retinopatija, glaukoma, katarakta ir geltonosios dėmės degeneracija . Diabetas sukelia nenormalius kūno cukraus kiekio kraujyje pokyčius. Didelis cukraus kiekis kraujyje gali pakeisti kūno organų, įskaitant akis, kraujotaką. Akių pažeidimas atsiranda, kai chroniškai didelis cukraus kiekis kraujyje pradeda kimšti ar pažeidžia akies tinklainės kraujagysles.

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsaugotumėte savo regėjimą, yra kasmetinis akių tyrimas. Nors diabetinė retinopatija neišgydoma, yra įvairių gydymo būdų, kurie gali padėti sumažinti simptomus. Suplanavę metinį išsamų akių tyrimą, gydytojas galės anksti pastebėti regėjimo pokyčius ir parengti planą, kaip valdyti ar gydyti bet kokias atsirandančias akių ligas.

Kiti būdai, padėsiantys išvengti diabetinės akių ligos, yra reguliari mankšta, cukraus kiekio kraujyje stebėjimas, kraujospūdžio ir cholesterolio lygio palaikymas, atsisakyti rūkymo, sveika ir subalansuota mityba, įskaitant šviežius vaisius ir daržoves.

Jei išsivystė diabetinė retinopatija ir regėjimas sutriko, nenusiminkite. Keli paprasti gyvenimo būdo pakeitimai ir gydytojo konsultacija apie silpnaregius ir silpnaregių priemones leis jums toliau užsiimti jums patinkančia veikla.

 

Diabetinė retinopatija

 

 

 

 

 

 

Šaltiniai:

  1. https://www.allaboutvision.com/conditions/diabetic.htm
  2. https://us.optelec.com/blog/2019/protecting-your-vision-from-diabetic-eye-disease?utm_content=145255793&utm_medium=social&utm_source=facebook&hss_channel=fbp-104465954460&fbclid=IwAR0mwiExlQlybJOBSSUfus61UhOuuS3taDc4EH7ZWOEQ3mM831vRAItfQ98