Gyvenimu reikia džiaugtis. Laiko leidimas su draugais ir šeima ar tiesiog mėgavimasis gyvenimu ir gamtos garsais yra labai svarbu mūsų kasdieniame gyvenime. Lengvas bendravimas ir patogumas yra pagrindiniai dalykai, padedantys bendrauti ir būti savimi.

Gebėjimas girdėti yra tokia neatskiriama gyvenimo dalis, kad dauguma žmonių tai laiko savaime suprantamu dalyku. Klausa yra dovana, bet ar ją pakankamai vertiname? Klausos sutrikimas labai sumažina gebėjimą girdėti kalbą.

Ar klausa sutrikusi?

Kaip manote, ar skaitant žemiau pateiktus klausimus, teigiami atsakymai tinka ir jums? Jei į bet kurį toliau esantį klausimą atsakėte TAIP, gali būti, kad jūsų klausa sutrikusi.

  • Ar atrodo, kad žmonės murma?
  • Ar televizijos ir radijo norisi klausytis garsiau?
  • Ar kalbančius vyrus girdite geriau nei moteris ir vaikus?
  • Ar jums sunku išgirsti durų skambutį ar skambantį telefoną?
  • Kai esate grupėje ar restorane, kuriame daug žmonių, ar sunku sekti pokalbį?
  • Ar paprastai ribojate savo socialinę veiklą, nes sunku girdėti ir bendrauti?
  • Ar jūsų artimieji kada nors minėjo, kad turite klausos problemų?

Jūsų audiograma

Jūsų klausos protezavimo specialistas patikrins kiekvienos ausies klausą ir pagal rezultatus galės nubraižyti audiogramą, panašią į parodytą žemiau.

Kai balsai tampa ne tokie aiškūs

Klausa gali nusilpti netikėtai, iš pradžių to net nesuprasite. Kai kuriuos garsus vis dar girdite, o kiti tampa švelnesni ir juos sunkiau suprasti. Dėl to bendrauti tampa vis sudėtingiau ir reikia daugiau pastangų. Sunkiau girdėti ir suprasti aukšto dažnio garsus. Švelnesni aukšto dažnio priebalsiai, pvz., „s“, „f“, „š“ ir „t“, atlieka svarbų vaidmenį, kad galėtume aiškiai suprasti kalbą. Todėl klausos sutrikimų turintys žmonės dažnai sako: „Girdžiu, bet nesuprantu, kas sakoma.“

 

Ką daryti?

Kviečiame REGISTRUOTIS vizitui ir pasitikrinti klausą. Esant poreikiui, klausos specialistas Jums parinks klausos aparatą išbandymui namuose, papasakos, kaip jį įsigyti ir kokios galimos kompensacijos. Jei klausa nusilpusi nežymiai, mūsų darbuotojas rekomenduos Jums periodiškai atlikti klausos patikrą.

Registracija telefonu 8 700 55 440