Kai mokyklos ar darželio durys užsiveria– prasideda vasaros atostogos. Ir ką beplanuotumėte – keliauti, eiti į renginius ar bėgti maudytis į jūrą, pagalvokite ir apie savo vaikų klausą. Kai kurios vasaros veiklos, kad ir atnešančios neišdildomus prisiminimus – gali sukelti ir tam tikrus klausos pažeidimus.

Pasidalinsime keletu patarimų, kaip reikėtų pasisaugoti  vasaros metu:

  • Jeigu dalyvaujate koncerte ar festivalyje, laikykitės nuo garso kolonėlių kiek įmanoma toliau. Kuo didesnis garsas – tuo didesnę žalą ir per trumpesnį laiką, jis gali padaryti.
  • Jeigu esate koncerte, vykstančiame uždaroje patalpoje, kuo dažniau išeikite pailsėti į lauką. Nes klausantis muzikos uždaroje patalpoje garsas neturi kur išsisklaidyti, rezonuoja nuo sienų ir tampa itin koncentruotas.

 

  • Klausos apsaugos efektyvumas priklauso nuo to, kaip gerai ji prisitaiko prie ausies. Vaikams gaminamos specialios klausos apsaugos, kurios yra mažesnio dydžio, pavyzdžiui apsauginės ausinės ir ausų kištukai Alpine Pluggies Kids
  • Žinoma jokios šventės neapsieina be danguje sproginėjančių fejerverkų, kurie sukelia garsą siekiantį iki 150 dB. Labai svarbu prisiminti, jog garsai, kurie viršija 85 dB, gali pakenkti jūsų klausai, todėl nors ir gundotės fejerverkus žiūrėti iš pačio centro, patariame laikytis atstumo. Kad ir vaizdas būtų gražus ir ausys sveikos!
  • Mokinkite savo vaikus, kurie garsai gali pakenkti jų klausai (žoliapjovės, MP3 ausinukai, fejerverkai ir kt.), padrąsinkite užsidengti ausis, kai išgirsta netikėtai stiprų garsą ir naudoti  apsauginius įdėklus nuo garso. Tai suformuos įprotį saugoti savo klausą visą ateinantį gyvenimą
  • Vasaros metu žmonių koncentracija prie jūrų ir ežerų labai padidėja, vaikai mėgaujasi maudynėmis, o tai dažnai sukelia ausų negalavimus. Patekęs į ausį jūros, ežero ar kito vandens telkinio vanduo sudaro puikias sąlygas daugintis bakterijoms, kurios sukelia tokius negalavimus, kaip užgultos ausys, suprastėjusi klausa, skausmas, pūliavimas, niežėjimas ar nemalonus dilgčiojimas. Norint apsisaugoti pakanka maudantis naudoti ausų įdėklus. Geriausia apsaugai nuo vandens naudoti individualius įdėklus, kurie gaminami pagal ausų atspaudus ir tiksliai atitinka anatominę ausų formą.