Apsauginiai ausų įdėklai nuo vandens apsaugo ausis nuo traumų, bakterijų bei uždegimų. Jie gali būti individualūs, gaminami tiksliai pagal ausies atspaudus, bei standartiniai – minkšto silikono gabaliukai, įkišami į ausies landą ir ją užkemšantys. Nesvarbu, kokiame vandens telkinyje maudysitės, į ausis pribėgęs vanduo gali pridaryti rimtos žalos jūsų klausai. Vienas iš retų, bet nemalonių padarinių – trauminis būgnelio plyšimas ir pūlingas vidurinės ausies uždegimas. Persirgus lėtiniu vidurinės ausies uždegimu, lieka būgnelio perforacija. Kai kuriais atvejais klausa stipriau nesutrinka, paūmėjimai būna labai reti ir gyvenimo kokybė nenukenčia. 

Be to, maudynės šaltame vandenyje gali sukelti antkaulio uždegimą, tada ima formuotis kaulinės išaugos, arba egzostozės, siaurinančios landą. Neretai augdamos jos visiškai uždaro ausies landą ir sutrikdo klausą.

Vandens telkinių užterštumo grėsmė

Karštomis vasaros dienomis gali sutrikti išorinės klausomosios landos odos barjerinė funkcija ir padidėti jos pažeidžiamumas. Taip pat padidėja bakterinis vandens telkinių užterštumas. Abu šie veiksniai sudaro sąlygas išsivystyti ausies landos furunkului ar karbunkului.
Apsisaugoti, esant tokioms situacijoms, padėtų apsauginiai ausų įdėklai nuo vandens. Jie gali būti individualūs, gaminami tiksliai pagal ausies atspaudus, bei standartiniai – minkšto silikono gabaliukai, įkišami į ausies landą ir ją uždarantys. Tokie ausies įdėklai patikimai apsaugo ausis nuo vandens patekimo ir galimų komplikacijų.

Individualiai pritaikyta Jums

„Biomedikos centre“ gaminami įdėklai nuo vandens yra daromi iš minkštos ir lengvos medžiagos (silikono), todėl jie neskęsta vandenyje. Jie visiškai užpildo ausies kanalą ir kaušelį, tai užtikrina, kad vanduo nepateks į ausies vidų. Šie įdėklai puikiai praleidžia garsą, todėl nesukelia sunkumų bendraujant su aplinkiniais. Galima pasirinkti norimą įdėklų spalvą iš didelio spalvų asortimento.