Visą pasaulį sukaustęs COVID-19 viruso protrūkis yra išskirtinis įvykis kiekvieno mūsų gyvenime. Šis sunkus laikotarpis, kuris ilgam išliks mūsų prisiminimuose, sukelia nemažai iššūkių ir vienas iš jų yra saviizoliacija arba buvimas namuose. Gera naujiena yra ta, kad klausos aparatų priedai gali padėti išlaikyti ryšį su pasauliu net ir neišeinant iš namų.

 

Buvimas namuose

 

Didelė dalis pasaulio valstybių šiuo metu rekomenduoja savo gyventojams likti namie, atsisakyti nebūtinų išvykų, vengti tiesioginio socialinio kontakto. Šalyse, kuriose viruso protrūkis yra didesnis, tai tampa reikalavimu.

Nesvarbu ar gyvenate vienas ar ne, jūsų socialinis ratas arba socialinių kontaktų skaičius bus stipriai apribotas. Tačiau socialinio ryšio su kitais žmonėmis išlaikymas išlieka labai svarbiu, ypač tiems, kurie gyvena vieni.

Pasaulinė sveikatos organizacija, žmonėms, gyvenantiems karantino sąlygomis, rekomenduoja palaikyti ryšį su kitais žmonėmis ir taip išvengti atskirties jausmo. Žurnale „Nature Neuroscience“ pateikiama vis daugiau įrodymų, kad socialinių ryšių išlaikymas lemia geresnę sveikatos būklę, įskaitant ir psichinę sveikatą.

 

Kaip aš galiu palaikyti ryšį su artimaisiais?

 

Šiais laikais yra daugybė būdų kaip galima palaikyti ryšį: telefono skambučiais, vaizdo skambučiais, socialiniais tinklais, elektroniniu arba tradiciniu paštu. Vaizdo skambučiai pasižymi tuo, kad suteikia galimybę ne tik girdėti, bet ir matyti pašnekovą. Veido išraiškos ir kūno kalbos stebėjimas gali padėti mums užmegzti artimesnį ryšį su žmogumi. Papildomos užuominos, kurias klausos aparatų naudotojai gauna stebėdami pašnekovo lūpas ar kūno kalbą, gali padėti geriau suprasti kalbą.

Vaizdo skambučio metu galite stebėti pašnekovo kambarį, kas leidžia jūsų draugams ar giminaičiams parodyti, kuo jie pastaruoju metu užsiima: galbūt pasigirti kulinarinių sugebėjimų rezultatais ar internetinėje parduotuvėje nusipirktu nauju megztiniu. Šie maži, iš pažiūros nereikšmingi, dalykai leidžia gerokai pagyvinti bendravimą, ypač palyginti su komunikacija elektroniniu paštu ar garso skambučiais.

Netgi televizijos žiūrėjimas yra svarbus norint neatsilikti ir žinoti naujausią informaciją kas vyksta Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Dauguma prieš tai išvardintų ryšio su pasauliu palaikymo formų reikalauja geros klausos. Šioje situacijoje jus padės klausos aparatai ir jų priedai.

 

Klausos aparatai ir jų priedai padės jums išlaikyti ryšį

 

Klausos aparatai ir garso perdavimasPhonak - Yes Hearing

Klausos aparatai Phonak Marvel gali be papildomų priedų priimti garso signalą iš išmaniųjų telefonų, naudojančių iOS arba Android operacinę sistemą, bei kitų Bluetooth ryšį palaikančių įrenginių. Tai leidžia betarpiškai bendrauti garso ir vaizdo skambučiais ir nesirūpinti, kad aplinkos triukšmas tai trikdytų.

 

Ar pamiršote kaip naudotis Marvel klausos aparatų privalumais?

Viskas labai paprasta! Phonak Marvel klausos aparatus galima susieti tiek su iOS prietaisais, pvz.: iPhone arba iPad, tiek su Android sistemą naudojančiais įrenginiais. Štai trumpas vedlys kaip tai atlikti:

  1. Mobiliajame telefone raskite Bluetooth ryšio nustatymus.
  2. Įsitikinkite, kad Bluetooth ryšys yra įjungtas.
  3. Išjunkite ir vėl įjunkite klausos aparatą (-us).
  4. Telefono Bluetooth nustatymuose ieškokite pasiekiamų Bluetooth įrenginių.
  5. Iš sąrašo pasirinkite Marvel klausos aparatą.
  6. Apie sėkmingą susiejimą informuos pyptelėjimas klausos aparate (-uose).

 

Televizoriaus žiūrėjimas su klausos aparatais     

Klausytis televizijos programos taip pat gali būti sudėtinga, kuomet aplinkoje yra pašalinio triukšmo. Šioje situacijoje klausos aparatų priedai tampa ypač svarbūs. Prietaisą Phonak TV Connector galima prijungti prie televizoriaus ir mėgautis jums patinkančia TV programa netrukdant aplinkiniams. Garso signalas belaidžiu būdu keliauja į neribotą skaičių Marvel klausos aparatų.

 

Klausos aparatų priedai

Daugumoje situacijų, kuomet pašnekovas yra šalia jūsų, o aplinkos triukšmas yra nedidelis, galite be problemų girdėti padedami klausos aparatų. Viskas gerokai pasikeičia, kuomet aplinkos triukšmo lygis padidėja arba jus ir pašnekovą skiria didesnis atstumas. Tokios situacijos pavyzdys gali būti, sėdėjimas prie pietų stalo, kuomet kalba keletas žmonių vienu metu, arba pokalbis su kitu žmogumi, kuomet jis yra kitame kambaryje ar namo kieme. Šiomis aplinkybėmis gelbsti klausos aparatų priedai kaip Phonak Roger sistemos.

Roger sistemos svarbiausia dalis yra Roger mikrofonas. Šiuose prietaisuose yra sumontuota nuo 2 iki 6 kryptinių mikrofonų, kurių pagalba galima stipriai sumažinti aplinkos triukšmą. Roger sistema priima kalbėtojo balsą ir belaidžiu Phonak Marvel Campaign | PhonakProbūdu perduoda jį į klausos aparatus. Klausos aparatų naudotojas gali girdėti aiškų ir ryškų balsą net esant dideliam triukšmui ar atstumui. Roger sistemos yra daugiafunkciniai įrenginiai, kurie, be minėtų privalumų, leidžia perduoti garsą iš televizoriaus, telefonų ar kitų garso prietaisų. Phonak Roger mikrofonai yra suderinami su beveik visų gamintojų klausos aparatais ar kochleariniais implantais, todėl Roger sistemų nauda gali mėgautis kiekvienas!

 

Jeigu nepavyksta susieti Jūsų klausos aparatų su telefonu arba norite sužinoti plačiau apie klausos aparatų priedus – skambinkite mums nemokamu tel. 8 700 55 440 – mielai padėsime Jums!