Ar žinojote, kad vaikams iki keturių metų amžiaus reikia išgirsti apytiksliai 45 milijonus žodžių, kad būtų pasirengę eiti į mokyklą? Tyrimais įrodyta, kad vaikai, išgirstantys daugiau žodžių, yra labiau pasirengę mokyklai, įgyja platesnį žodyną ir turi mažiau sunkumų skaitydami.

Vaikams su klausos negalia gali būti sunku išgirsti tiek žodžių. Tačiau nauji tyrimai parodė, kad pritaikant mikrofonų sistemas kartu su užausiniais klausos aparatais arba kochleariniais implantais, galima padėti vaikams išgirsti daugiau.

Štai kaip visa tai galima įgyvendinti.

Jeigu šeimos tikslas yra vokali kalba, nuolatinis klausos aparato naudojimas ir kalba praturtinta aplinka yra būtini. Pasitelkiant nuotolinio mikrofono technologija, kuri susideda iš bevielio mikrofono ir imtuvo, pritaisomo prie vaiko klausos aparato, galima palengvinti kalbos perdavimą ir garso raiškumą.

Čia yra pateikiami trys būdai, kaip nuotolinė Phonak Roger mikrofono sistema gali pagerinti jūsų vaiko kalbos tobulėjimą.

  1. Galimybė išgirsti tūkstančius žodžių per dieną.

Remiantis Vanderbilt universiteto tyrimu, vaikams, namuose naudojusiems Phonak Roger mikrofono sistemą, buvo suteikta galimybė per 8 valandas išgirsti 5300 žodžių daugiau nei naudojant vien tik klausos aparatus. Tai yra 11 žodžių per minutę daugiau nei įprastai!

Skamba gana įspūdingai, tačiau kokia nauda suteikiama vaikui padidinant išgirstamų žodžių kiekį? Galime teigti, kad:

  • tarp vaiko išgirstamų žodžių ir tolimesnio žodyno yra teigiamas ryšys;
  • dėl didesnio susidūrimo su kalba suteikiama daugiau galimybių mokytis kalbos ir ją įsisavinti;
  • susiduriant su daugiau žodžių pastebėta, kad padaroma didėlė įtaka vaikų aplinkos pažinimui, kalbos sugebėjimams ir pasiekimams moksluose.

2. Padidėjusi reakcija ir sumažėjęs irzlumas.

Remiantis ankščiau minėtais tyrimais 80% šeimų, naudojančių Roger sistemą, pastebėjo didesnį dėmesingumą ir reagavimą į kalbą, o 35% šeimų pastebėjo sumažėjusį irzlumą ir nusivylimą bandant suvokti kalbą.

3. Geresnė klausa sudėtingose situacijose.

Yra įvairių situacijų, kuriose tėvai gali patirti sunkumų bendraudami su klausos aparatą naudojančiu vaiku. Šiuos sunkumus galėtų išspręsti mikrofonas.

Štai keletas tokių situacijų:

  • stumiant vėžimėlį – vaikui gali būti sunku jus girdėti jums stumiant vežimėlį iš už nugaros;
  • būnant žaidimų aikštelėje – didėlė tikimybė, kad žaidimų aikštelė bus triukšminga ir jus skirs nemažas atstumas, dėl kurio vaikui gali būti sunku jus girdėti;
  • kalbant mašinoje – sėdėdamas ant galinės sėdynės, vaikas gali sunkiai jus girdėti;
  • lankant mokyklą arba darželį – gali būti sunku išgirsti mokytojo nurodymus ir pastabas vaikų pilname kambaryje;
  • užsiimant muzikine veikla – galima pagerinti dėmesingumą, pastabumą ir muzikos naudą suteikiant malonesnę patirtį.