Pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją specialistą – otorinolaringologą . Gydytojas specialistas, įvertinęs Jūsų sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, išduoda tai įrodančio dokumento išrašą – siuntimą (forma 027/a).

Turėdami tinkamai užpildytą siuntimą (forma 027/a) galite registruotis į centrą, kur padėsime išsirinkti ir pritaikysime klausos aparatą/-us bei pagaminsime Jums priklausomą individualų įdėklą. Atkreipiame dėmesį, kad gydytojo siuntimas galioja ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų nuo siuntimo išrašymo dienos t.y. per šį laiką jūs turite užsiregistruoti pas klausos specialistą ir pradėti klausos aparato parinkimo procesą.

Klausos aparatai parenkami įvertinus Jūsų klausos sutrikimo lygį, gyvenimo būdą, poreikius ir finansines galimybes. Turite teisę įsigyti pilnai kompensuojamą klausos aparatą (nemokamą) arba pasirinkti su priemoka už technologinius privalumus. Su siuntimus Jums priklauso nemokamas individualus įdėklas, kurį gaminsime akredituotoje laboratorijoje Vilniuje.

 

Pas gydytoją specialistą – kur kreiptis?

 

Jei suaugusiam ir vaikui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, tuomet sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamąjį klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Jei suaugusiam ir vaikui aparatas skiriamas ne pirmą kartą, tuomet kompensuojamąjį klausos aparatą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

 

Klausos aparatų kompensavimo laikas

 

Amžiaus grupė Klausos aparatas Individualus įdėklas
Vaikams iki 7 metų Du klausos aparatai kartą per 3 metus Du įdėklai kartą per 1 metus
Vaikams iki 18 ir
studentams iki 24 metų
Du klausos aparatai kartą

per 5 metus

Du įdėklai kartą per 5 metus
Suaugusiesiems 1 klausos aparatas kartą
per 5 metus
1 įdėklas kartą per 5 metus
Nuo 2018 m.! Suaugusiems nuo 18 m., kuriam prieš tai buvo skiriami du kompensuojamieji aparatai 2 klausos aparatai kartą
per 5 metus*
1 įdėklas kartą per 5 metus

* Šiuo atveju pirmasis aparatas kompensuojamas 100%, o antrasis klausos aparatas kompensuojama ne daugiau nei 50 procentų patvirtintos klausos aparato bazinės kainos.

 

Klausos aparatų kompensavimo sumos

 

Grupė (pagal klausos sutrikimo lygį) Klausos aparato modelis (pilnai kompensuojamas) Kompensavimo suma

Suaugusiems

KLA-2-1 Phonak Baseo Q15-M 148 Eur
KLA-2-2 Phonak Baseo Q15-M 209 Eur
KLA-2-3 Phonak Baseo Q15-P 209 Eur
KLA-3-1 Phonak Baseo Q15-SP 232 Eur
KLA-3-2 Phonak Baseo Q15-UP 282 Eur

Vaikams

KLA-1-1 Phonak Bolero Q30-M13 350 Eur
KLA-1-2 Phonak Bolero Q30-M13 350 Eur
KLA-1-3 Phonak Naida Q50-SP 432 Eur
KLA-1-4 Phonak Naida Q50-UP 432 Eur

 

Užsiregistravus konsultacijai, mūsų klausos specialistai suteiks informaciją apie skirtingus klausos aparatus ir jų modelius, įvertinę Jūsų klausos likutį, poreikius ir finansines galimybes rekomenduos labiausiai Jums tinkantį klausos aparatą/-us. Vizito metu galėsite išbandyti tiek pilnai kompensuojamus, tiek su daline priemoka – geresnius – klausos aparatus.

Išankstinė registracija vizitui tel.8 700 55 440. Mūsų kontaktai https://www.biomedikoscentras.lt/kontaktai/.