Gebėjimas girdėti, keičia viską – negirdint pasaulis gali atrodyti vienišas ir nesuprantamas. Deja šiandienos realybė tokia, kad su klausos netekimu susiduria daugiau žmonių nei bet kada anksčiau – nuo klausos negalios kenčia 466 milijonai žmonių, t. y. beveik 5 proc. pasaulio populiacijos. Nesiimant priemonių, ši negalia gali trukdyti kurti visavertį ryšį su šeima, draugais ir aplinka.
Džiugu, kad gyvename laikais, kai klausos sprendimą galima atrasti bet kokio tipo ir laipsnio klausos netekimui. Žmonėms, susidūrusiems su kurtumu, girdėjimą gali atkurti kochleariniai implantai. Implantų gamintojas „Advanced Bionics“ daugiau kaip 25 metus kuria pirmaujančias klausos naujoves, padedančias žmonėms išgirsti vėl arba pirmąjį kartą. O jų partnerystė su „Phonak“ leidžia Jums pasiūlyti dar modernesnius klausos netekimui skirtus sprendimus, integruojant pažangiausius ir patikimiausius didelio galingumo klausos aparatus.
Nesate vienas
Beveik trečdalį vyresnių kaip 65 metų žmonių paliečia klausos sutrikimas. Vadinasi, egzistuoja visas platus tinklas tokių pat kaip Jūs žmonių, drąsiai stojusių į akistatą su savo klausos sutrikimu.
Beveik 5% pasaulio populiacijos susiduria su klausos netekimu.
1 iš 3 vyresnių nei 65 metų žmonių paliečia klausos negalia.
Daugiau kaip 324 200 žmonių pasaulyje nešioja kochlearinius implantus.
Klausos sprendimai parenkami individualiai, atsižvelgiant į klausą
Žmonėms, kurių klausos netekimas svyruoja nuo lengvo iki vidutinio, puikiu sprendimu gali tapti klausos aparatai. Klausos aparatai pirmiausia užfiksuoja garsą aplinkoje ir jį pagarsina. Tuomet sustiprintas garsas siunčiamas į ausis ir žmogus jį išgirsta. Jei klausos netekimas yra sunkus arba labai sunkus, klausos aparatų gali neužtekti. Esant tokio laipsnio klausos netekimui, gali reikėti pažangesnio sprendimo – kochlearinio implanto.
Klausos netekimo supratimas
Į gebėjimą girdėti neretai žiūrima kaip į savaime suprantamą dalyką, tačiau klausa – tai sudėtingas procesas, kuris priklauso nuo harmoningo kelių ausies dalių ir smegenų darbo. Ausis yra atsakinga už garsų surinkimą ir perdavimą į smegenis, kur jie interpretuojami. Šis procesas apima tris skirtingas ausies dalis: išorinę, vidurinę ir vidinę ausį. Klausos netenkama išsivysčius kurios nors iš šių dalių anomalijai arba ją pažeidus. Daugeliu atveju problemos priežastis slypi vidinėje ausyje (sraigėje), kur garsas perduodamas klausos nervui. Gydytojas-otorinolaringologas gali padėti nustatyti problemą, o tirti pradedama atliekant klausos testą.
Ar esate kandidatas kochlearinei implantacijai?
Jei nešiojate klausos aparatą ir atitinkate toliau išdėstytus kriterijus, greičiausiai jums reikėtų kochlearinio implanto:
„Man vis dar sunku sekti pokalbius neskaitant lūpų.”
„Tylioje aplinkoje girdžiu pakankamai gerai, bet vis dar vargstu triukšme ar grupėje.”
„Vis dar negaliu sekti daugumos pokalbių telefonu, ypač jei nepažįstu skambinančio žmogaus.”
„Dėl savo klausos sutrikimo vis dar jaučiuosi izoliuotas ir suvaržytas, socialiniame ir profesiniame gyvenime.”
Kas yra kochlearinis implantas ir kaip jis veikia?
Kochlearinio implanto sistema sudaryta iš kelių dalių, kurių bendro darbo tikslas – apeiti pažeistas vidinės ausies dalis ir atkurti klausą pasiunčiant garsą tiesiogiai į klausos nervą. Pirmoji – tai vidinė dalis (implantas ir elektrodų matrica), kuri yra įstatoma chirurgo operacijos metu, antroji – išorinių komponentų, nešiojamų ant ausies ir tvirtinamų prie implanto, rinkinys (prie galvos tvirtinama dalis ir procesorius).
Daugiau apie kochlearinius implantus rasite: https://www.biomedikoscentras.lt/kategorija/klausa/kochleariniai-implantai/
Bendraukime!
Tvirtai tikime, kad pagerindami jūsų klausą, suteikiame jums galimybę kurti stiprius ryšius su šeimos nariais, draugais ir jus supančiu pasauliu. Biomedikos centro klausos specialistai pasiruošę padėti ir pasiūlyti geriausius klausos sprendimus Jums!