2017 01 08

Spengimo ausyse simptomų vis dažniau pasitaiko ir jauniems žmonėms

Žalingi klausymosi įpročiai gali būti ankstyvo klausos netekimo priežastis.

Jeigu jūsų paaugliai vaikai arba anūkai klausosi muzikos garsiai, būtinai pasikalbėkite su jais apie klausos netekimą. Naujausi Brazilijos ir Kanados mokslininkų tyrimai atskleidžia, kad didelis triukšmas (klausymasis su ausinėmis, garsios muzikos klausymas, triukšmingi koncertai ar klubai) gali sukelti nuolatinį spengimą ausyse ir jis gresia beveik 30 proc. paauglių. Tai labai didelė grėsmė. Šie nuolatinio spengimo simptomai netgi trukdo pailsėti – didelė dalis apklaustų paauglių dėl šių simptomų negali išsimiegoti ir susikoncentruoti.

Dabartiniams senjorams klausos aparato gali prireikti sulaukus 65 metų amžiaus. Jei šiuolaikinė karta leis triukšmui kenkti jų ausims, jiems klausos aparato gali prireikti sulaukus 45 metų. Įspėkite savo vaikus. Skamba žiauriai? Laimė, jūs galite pasirūpinti savo paaugliais. Keletas patarimų:

  • pasikalbėkite su paaugliais. Paaiškinkite jiems, kaip svarbu saugoti klausą ir kaip didelis garsas gali jai pakenkti;
  • padėkite jiems suprasti, kuo mums svarbi klausa: kad ji lengvina bendravimą, aplinkos suvokimą;
  • nupirkite jiems klausos apsaugos priemonių. Atkreipkite vaikų dėmesį, kad net muzikantai nešioja ausų kamštukus;
  • pasirūpinkite planu B. Paaiškinkite vaikui – jeigu triukšmingame vakarėlyje jis neturi ausų kamštukų, yra kita išeitis: tegul vakarėlio metu jis dažniau pabūna ramesnėse vietose, kur garsas ne toks stiprus;
  • papasakokite vaikui apie garso ribas. Jeigu triukšmingoje aplinkoje neįmanoma išgirsti kalbančiojo su tavimi, laikas pasinaudoti ausų kamštukais;
  • įspėkite apie galimas pasekmes ateityje. Po triukšmingo koncerto paaugliui gali spengti ausyse vieną ar dvi dienas, įspėkite jį, kad tai tik trumpalaikis požymis, bet jeigu tokie įpročiai tęsis toliau, spengimas ausyse gali niekada nebedingti.
Iki nemokamo prekių pristatymo trūksta 50.00