2017 04 28

Kaip nupirkti tinkamą vežimėlį neįgaliam vaikui?

Nupirkti vežimėlį vaikui… Teoriškai tai ne problema: jis turi turėti ratus (dažniausiai keturis) ir sėdynę. Atrodytų, kad daug problemų pasirenkant vežimėlį nebus. Tačiau, jei tai yra vežimėlis neįgaliam vaikui, verta atkreipti dėmesį ne tik į išvaizdą, spalvą ar ratus.

Vaikai praleidžia didelę dienos dalį vežimėlyje. Dažnai per pirmąjį vizitą pas klientus mes matome vaikus, kurie sėdi neįgaliojo vežimėlyje, nepritaikytame jų poreikiams. Tėvai ne visuomet žino, kaip svarbu užtikrinti taisyklingą vaiko sėdėjimo padėtį nuo pat mažens. Dažnai išgirstame pageidavimų, kad vežimėlis turi būti platesnis, kad būtų patogu jame sėdėti, kad būtų daug vietos… Bet dažniausiai per platus vežimėlis laikui bėgant vaiką tik dar labiau traumuoja.

Pagrindinės vežimėlio funkcijos

Palydovo valdomas vaikiškas vežimėlis – dažniausiai būna pirmasis reabilitacijos prietaisas, kuris nuperkamas mažajam pacientui. Kiek įmanoma daugiau sąmoningų ir racionalių sprendimų turi būti priimami atsižvelgiant į vaiko ligos indikacijas. Vežimėlis bus reikalingas nuvykti į reabilitaciją, pas gydytoją, bet dažniausiai – bus naudojamas tiesiog pasivažinėti lauke. Pirmais vežimėlio naudojimo metais labai dažnai keičiamas vežimėlio sėdynės plotis. Vežimėlyje sėdintį vaiką tėvai maitina, tad šį įrenginį naudoja kaip kėdutę, kurioje jų mažylis gali saugiai leisti laiką.

Būtinai klauskite patarimo

Kadangi vežimėliai yra priemonė, naudojama ne tik judėti su vaiku, todėl pasirinkimas nebėra tiesiog toks akivaizdus ir paprastas. Yra daug dalykų, apie kuriuos reikia pagalvoti ir apsvarstyti prieš pasirenkant vežimėlį. Jauskitės laisvai ir klauskite tų, kurie profesionaliai gali patarti Jums šiuo rūpimu klausimu.

Mama su savo vaiku paprastai praleidžia daugiausia laiko. Todėl daugiausia žino vaiko poreikius renkantis vežimėlį. Kitas asmuo, kuriam bus labai svarbus vežimėlio funkcionalumas ir reguliavimo galimybės – prižiūrintis gydytojas. Jis geriausiai žino, kokio efekto nori pasiekti su Jūsų vaiku, todėl parinktas tinkamas vežimėlis gali labai pagelbėti specialistui. Labai svarbus yra ir profesionalus produkto atstovo patarimas. Tai asmuo, labiausiai susipažinęs su produktu. Jis gali suteikti galutinį atsakymą tėvams ir gydytojui.

Verta atkreipti dėmesį 

Vežimėlių pasirinkimas labai platus, todėl labai svarbus profesionalus požiūris į produktą. Vežimėlio tipas „skėtukas“ naudojamas greitai transportuoti. Jūs galite jį lengvai ir greitai ištraukti iš bagažinės ir transportuoti vaiką. Skamba patraukliai, bet tik tada, jeigu vaikas nėra suglebęs ar patiriantis daug spazmų. Tokiu atveju Jūs turite ieškoti vežimėlio, kuris patenkins keliamus reikalavimus ir vaiko poreikius. Turėtumėte ieškoti vežimėlių, kurie padės stabilizuoti Jūsų vaiką. Labai svarbu parinkti tinkamą vežimėlį, pritaikyti jį taisyklingai vaiko sėdėjimo padėčiai, tai turės įtakos vaiko tolesniam vystymuisi. Iš sunkaus kasdienio tėvų ir terapeutų reabilitacinio darbo gali nebūti naudos vien dėl to, kad vaikas vežimėlyje bus netinkamai pasodintas ir neapsaugotas nuo netaisyklingos sėdėjimo padėties.

Perkant vežimėlį vienas pagrindinių veiksnių yra pinigai. Lietuvoje suteikiama išlaidų kompensacija vaikiškiems palydovo valdomiems vežimėliams, kuri yra iki 1450 eurų. Už šią sumą jau galima įsigyti vežimėlių, kurie pritaikyti lengvai, vidutinei, kartais ir sunkesnei negaliai. Tačiau dažniausiai šie vežimėliai negali „augti“ kartu su vaiku, o tai yra labai svarbus veiksnys, nes kompensacija skiriama kartą per 4 metus. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokie vežimėlio priedai komplektuojami kartu su vežimėliu, ar reikės už juos mokėti papildomai, ar jie jau įskaičiuoti į pardavimo kainą? Už šią kompensuojamą sumą rinkoje galima rasti tikrai neblogų vežimėlių, kurie atitinka reikliausių pirkėjų lūkesčius, bet svarbu žinoti, ko ieškote ir ko paklausti pardavėjo.

Neskubėkite pirkti

Taigi ką daryti, kad priimtumėte tinkamą sprendimą? Turėtumėte pasikalbėti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju, kuris patars, koks vežimėlis būtų tinkamas Jūsų vaikui. Tėvai turėtų apsvarstyti, ar jiems rūpi vaiko stabilumas ir vežimėlio galimybė „augti“ kartu su vaiku. Svarbu susisiekti su produkto specialistu, kuris galės atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus, duoti naudingų patarimų ir pateikti keletą galimų vežimėlių variantų. Prieš perkant vežimėlį, geriausia išbandyti pasirinktą vežimėlį ir pasodinti į jį savo vaiką. Neskubėkite pirkti tokio svarbaus Jūsų vaikui įrenginio vien pasižiūrėję į nuotrauką kataloge ir palyginę ją su kitais rinkoje esančiais vežimėliais.

Gerai suprojektuotas vežimėlis turi didžiulę įtaką vaiko reabilitacijos procesui. Todėl prisiminkime penkis pagrindinius dalykus, lemiančius Jūsų pasirinkimą:

  1. Gebėjimas prisitaikyti prie vaiko poreikių. Jeigu vaikas turi sunkesnę negalią, būtinai ieškokite vežimėlio, kuriame bus galima tinkamai pasodinti Jūsų vaiką.
  2. Galimybė išbandyti vežimėlį prieš perkant.
  3. Kaina.
  4. Priežiūra. Galimybė įsigyti atsarginių vežimėlio dalių. Profesionali garantinė priežiūra ir priežiūra po garantijos.
  5. Patogumas tėvams / globėjams (vežimėlio manevringumas, galimybė sulankstyti rėmą).
Iki nemokamo prekių pristatymo trūksta 50.00