2021 02 05

Klausos aparatų kompensavimo sistema

Dėmesio! Nuo 2022 m. liepos 1 d. pasikeitė klausos aparatų kompensavimo sistema – suaugusiems kompensuojami du klausos aparatai! Nuo 2023 sausio 2 d., pasikeitus įstatymui, jei esate gavęs kompensaciją vienam klausos aparatui, dėl siuntimo antrajam klausos aparatui (kitai ausiai) galėsite kreiptis tik praėjus 5 metams nuo paskutinės kompensacijos gavimo. Norint gauti kompensaciją dviems klausos aparatams – būtina kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, dirbantį tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje asmens priežiūros įstaigoje. Toliau pateikiame išsamią kompensacijos tvarką:

Pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas gydytoją specialistą – otorinolaringologą . Gydytojas specialistas, įvertinęs Jūsų sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, išduoda tai įrodančio dokumento išrašą – siuntimą (forma 027/a arba E027).

Turėdami tinkamai užpildytą siuntimą galite registruotis į centrą, kur padėsime išsirinkti ir pritaikysime klausos aparatą/-us bei pagaminsime Jums priklausantį individualų ausies įdėklą. Atkreipiame dėmesį, kad gydytojo siuntimas galioja ne ilgiau kaip 60 kalendorinių dienų nuo siuntimo išrašymo dienos t.y. per šį laiką jūs turite užsiregistruoti pas klausos specialistą ir pradėti klausos aparato parinkimo procesą.

Klausos aparatai parenkami įvertinus Jūsų klausos sutrikimo lygį, gyvenimo būdą, poreikius ir finansines galimybes. Turite teisę įsigyti pilnai kompensuojamą klausos aparatą (nemokamą) arba pasirinkti su priemoka už technologinius privalumus. Su siuntimus Jums priklauso nemokamas individualus įdėklas, kurį gaminsime akredituotoje laboratorijoje Vilniuje.

Pas gydytoją specialistą – kur kreiptis?

PIRMĄ KARTĄ kompensuojamąjį klausos aparatą ir individualų ausies įdėklą VAIKAMS ir SUAUGUSIEMS bei suaugusiems, pirmą kartą besikreipiantiems dėl klausos aparato kompensavimo antrai ausiai, skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje asmens priežiūros įstaigoje.
PAKARTOTINAI SUAUGUSIEMS kompensuojamąjį klausos aparatą ir individualų ausies įdėklą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. PAKARTOTINAI VAIKAMS kompensuojamąjį klausos aparatą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines paslaugas teikiančioje asmens priežiūros įstaigoje. ĮDĖKLĄ VAIKAMS gali skirti gydytojas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje

Klausos aparatų kompensavimo laikas

Amžiaus grupė Klausos aparatas Individualus įdėklas
Vaikams iki 7 metų Du klausos aparatai kartą per 3 metus Du įdėklai kartą per 1 metus
Vaikams iki 18 ir
studentams iki 24 metų
Du klausos aparatai kartą

per 5 metus

Du įdėklai kartą per 5 metus
Suaugusiesiems Du klausos aparatai kartą per 5 metus Du įdėklai kartą per 5 metus

Klausos aparatų kompensavimo sumos 

Grupė (pagal klausos sutrikimo lygį) Klausos aparato modelis (pilnai kompensuojamas) Kompensavimo suma

Suaugusiems

KLA-2-1 Hanston Flow+312M 190 Eur
KLA-2-2 Hanston Flow+312M 214 Eur
KLA-2-3 Hanston Flow+312M 222 Eur
KLA-3-1 Hanston Flow+13P 378 Eur
KLA-3-2 Hanston Flow+675UP 378 Eur

Vaikams

KLA-1-1 Phonak Bolero M50-M 540 Eur
KLA-1-2 Phonak Bolero M50-M 540 Eur
KLA-1-3 Phonak Naida M50-SP 570 Eur
KLA-1-4 Phonak Naida P30-UP 583 Eur

 

Užsiregistravus konsultacijai, mūsų klausos specialistai suteiks informaciją apie pilnai kompensuojamus klausos aparatus ir aparatus su priemoka, supažindins su jų modeliais, funkcijomis, įvertinę Jūsų klausos likutį, poreikius ir finansines galimybes rekomenduos labiausiai Jums tinkantį klausos aparatą/-us. Vizito metu galėsite išbandyti tiek pilnai kompensuojamus, tiek su daline priemoka – geresnius – klausos aparatus.

Išankstinė registracija vizitui tel.: 8 700 55 440. Mūsų kontaktai https://www.biomedikoscentras.lt/kontaktai/. 

Klausos aparatų katalogas 2023 m.

Klausos aparatų kompensavimo sistema atnaujintas 2024 01 17.

#klausos aparatų kaina#klausos aparatų kompensacija#klausos aparatų kompensavimo sistema#kompensuojami klausos aparatai
Iki nemokamo prekių pristatymo trūksta 50.00